نوتاش چند بار در سال پذیرش دارد؟

در حال حاضر نوتاش بر اساس پتانسیل و ظرفیت استارتاپ ها و تیم های جذب شده برنامه های دوره شتابدهی را پایه ریزی می کند، زیرا نحوه تعامل و برخورد با هر استارتاپ بر اساس نوع محصول، توان تیم و … متفاوت است. تیم ها و کارآفرینان جوان می توانند با عضویت در خبرنامه نوتاش از آخرین اخبار و تاریخ پذیرش مطلع شوند.

فرآیند پذیرش در نوتاش به چه صورت است؟

کارآفرین ابتدا باید فرم درخواست در بخش پذیرش وب سایت را تکمیل و ارسال نماید. نوتاش درخواست را بررسی کرده و نتیجه را از طریق ایمیل به کارآفرین اعلام می نماید. در صورت پذیرش اولیه درخواست کارآفرین، جلسه ای به منظور آشنایی بیشتر با کسب و کار ایشان برگزار می شود که زمان و مکان آن از طریق ایمیل اعلام خواهد شد. پس از برگزاری جلسه و در صورت موافقت مدیران و سرمایه گذاران، کارآفرین پس از عقد قرارداد حفظ محرمانگی و اسرار (NDA) وارد دوره پیش شتابدهی نوتاش خواهد شد. منتخب استارتاپ ها با اعمال نظر نوتاش پس از گذراندن دوره پیش شتابدهی وارد دوره شتابدهی نوتاش خواهند شد.

آیا می شود از شهرهای خارج از تهران درخواست فرستاد؟

بله، نوتاش شرایطی را فراهم کرده است که تیم ها و استارتاپ ها بتوانند از تمامی نقاط این کشور با ما در ارتباط بوده و از امکانات شتابدهی از راه دور ما استفاده کنند.

ایده های ارائه شده برای پذیرش باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟

حوزه فعالیت نوتاش فناوری اطلاعات است و با توجه به توان تیم فنی، آزماشگاهی و همچنین مدیریتی نوتاش تمامی ایده هایی که به نوعی زیر مجموعه این حوزه محسوب می شوند قابل پذیرش هستند. معیار پذیرش نوتاش بر اساس اجرائی بودن ایده، توان تیمی، دانش فنی اولیه، توجیه اقتصادی و مواردی از این قبیل خواهد بود. ایده در هر مرحله ای که باشد قابل ارائه به نوتاش خواهد بود، ما از ابتدای ایده تا محصول نهایی پشتیبان و حامی استارتاپ ها هستیم. البته که همیشه داشتن روحیه و پشتکار حرف اول را می زند، چه بسا ایده هایی نو و با آینده روشن به علت عدم تجربه و نبود مربی و راهنما محکوم به شکست شده اند.

آیا برای ورود باید طرح تجاری کسب و کار داشت؟

خیر، البته لزوم اجرایی شدن یک ایده، خلق بوم کسب و کار و ارزیابی های دقیق مالی آن است زیرا این موارد نقشه راه، استراتژی ها و همچنین آینده فعالیت استارتاپ را نشان خواهند داد. اگر ایده و یا استارتاپ شما BP نداشته باشد مربیان ما در کنار شما خواهند بود و برای یک بوم کسب و کار و توجیه اقتصادی دقیق یاری تان خواهند کرد.

اگر تیم کامل نباشد و یا تنها یک نفر باشد می توان ثبت نام کرد؟

بله، شبکه گسترده نوتاش بستری را فراهم کرده است تا در تیم سازی به استارتاپ ها کمک کند. البته افراد قادر خواهند بود با شرکت در دورهمی ها، همایش ها و سمینارهای نوتاش به عنوان یک فرصت برای شبکه سازی خود استفاده کنند.

در صورت دارا بودن توان فنی و نداشتن ایده نحوه تعامل نوتاش چگونه خواهد بود؟

نوتاش به اینگونه افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند در یک تیم و یا استارتاپ مرتبط با تخصص و دانش فنی خود فعالیت موثر داشته باشند.

مالکیت معنوی ایده چگونه حفظ می شود؟

نوتاش حامی ایده و ارزش آفرینی استارتاپ ها است که در همین راستا یک قرارداد حفظ محرمانگی و اسرار دو طرفه را به امضا خواهد رساند.

طول دوره پیش شتابدهی چقدر است و چه اتفاقاتی در آن رخ می دهد؟

طول این دوره حداکثر ۲۰ روز است اما بر اساس نظر نوتاش در موارد خاص قابل تغییر است. در طول این دوره نوتاش در دو بخش کارگاه های عمومی و تخصصی و بر اساس نقشه راه استارتاپ ها، دوره های فشرده ای در قالب Boot Camp برگزار می کند. تیم ها حسب نیاز خود و با اعمال نظر نوتاش در این دوره ها شرکت کرده و خود را آماده حضور در دوره شتابدهی خواهندکرد. اساتید دوره ها افرادی متخصص، خبره و با تجربه هستند که علاوه بر دانش نظری و تجارب سازمانی، تجربه تعامل با استارتاپ ها را دارا هستند.

طول دوره شتابدهی چقدر است و چه اتفاقاتی در آن رخ می دهد؟

ر طول این دوره و در یک بازه زمانی مشخص محصول آن ها بر اساس نقشه راه تعیین شده و با همراهی مستمر مربی ها و کارشناسان مسیر رشد خود را طی کرده و به یک محصول قابل ارائه تبدیل می شود.

سرمایه نقدی که در اختیار تیم ها قرار می گیرد چه میزان است؟

میزان سرمایه گذاری اولیه به توان تیم ، ظرفیت توسعه محصول، برنامه ریزی های رشد محصول بستگی دارد. نوتاش در نظر دارد با تمرکز بر خلق ارزش از طریق در اختیار گذاشتن سرمایه هوشمند (Smart Money)، فرهنگ جدیدی در حمایت از استارتاپ ها را در ایران نهادینه کند.

خدمات ارائه شده در نوتاش چیست؟

حمایت های فنی، فکری و حقوقی از استارتاپ ها توسط شبکه گسترده کارآفرینان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات، ارائه کارگاه های آموزشی، سرمایه گذاری اولیه و فرصت ارائه ایده و محصول به سرمایه گذاران داخلی و خارجی.

آیا نوتاش در تصمیم گیری برای ایده و یا شرکت اعمال نظر خواهد کرد؟

نوتاش در کنار تیم ها و استارتاپ ها حضور دارد نه رو به روی آن ها، نوتاش سعی در همراهی و راهنمایی استارتاپ ها دارد و اعمال نظر بر اساس تجربه چندین ساله مدیران و مربیان خواهد بود. شرط حضور در شتابدهی اعتماد است. نیت و عملکرد ما همیشه به نفع استارتاپ خواهد بود.

بعد از چرخه شتابدهی نحوه تعامل نوتاش به چه صورت خواهد بود؟

نوتاش با بهره مندی از شبکه گسترده سرمایه گذاران و متخصصان حوزه فناوری و کارآفرینی این فرصت ارزشمند را در اختیار استارتاپ ها قرار می دهد تا محصول خود را پس از طی مراحل شتابدهی به سرمایه گذاران داخلی و خارجی عرضه نمایند و با استفاده از ظرفیت های نوتاش مراحل تجاری سازی، توسعه محصول و بازار و برندینگ خود را ادامه دهند.

تماس با ما

در هر زمان می توانید با ارسال ایمیل با ما در تماس باشید

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

عبارت مورد نظر خود را وارد نمایید و سپس کلید Enter را جهت جستجو فشار دهید.